ورود به سایت

فراموشی رمز
نام‌نویسی
icon

از این به بعد پردازنده های کوالکام توسط سامسونگ تامین میشود

در حال حاضر پردازنده های اسنپ‌درگون در درون بسیاری از تلفن‌های هوشمند و تبلت های موجود در بازار وجود دارند. کمتر کسی است که نام شرکت کوالکام را نشنیده باشد و خبر از محصولات این شرکت نداشته باشد. یکی از پر سر و صدا ترین محصولات تولید شده توسط این شرکت، پردازنده‌ی Snapdragon 810 است که با مشکل داغ کردن بیش از حد مواجه شد. این امر تأثیر زیادی در اعتماد شرکت ها به این شرکت داشت.با اف یک همراه باشید.

پردازنده‌ی اسنپ درگون ۸۱۰ قرار است که در درون بسیاری از گوشی های آینده وجود داشته باشد به جز محصولات سامسونگ! زیرا این شرکت عمل‌کرد این پردازنده را قبول ندارد و پردازنده های اگزینوس ساخته شده توسط خود را بسیار بیشتر از اسنپ درگون ۸۱۰ قبول دارد.
این امر موجب شده است که نگاه بسیاری از شرکت ها به سوی پردازنده های سامسونگ جذب شود و اعتماد این شرکت ها به پردازنده‌های شرکت کوالکام با اعتماد کمتری نسبت به قبل باشد.

طبق مصاحبه‌ای که برخی خبرگزاری ها با Mark Li داشته اند، وی بیان کرده است که این احتمال وجود دارد که سامسونگ تبدیل به یکی از تأمین کنندگان چیپ های شرکت کوالکام شود. دلیل این موضوع هم این است که اسنپ ۸۱۰ در مقابل اگزینوس ۷۴۲۰ شکست خواهد خورد زیرا هم پردازش پردازنده‌ی سامسونگ قوی‌تر و بهتر است و هم اینکه اسنپ ۸۱۰ مشکل داغ شدن بیش از حد دارد. همچنین Li گفته است که تا پایان سال ۲۰۱۵، سامسونگ تبدیل به تأمین کننده‌ی اصلی چیپست های کوالکام خواهد شد.

اکنون که تولید حجم زیادی از تولیدات پردازنده های آیفون های آینده از دوش سامسونگ برداشته شده است، این انتظار از این شرکت می‌رود که تولید پردازنده‌های خود را توسعه دهد و حتی شرکت کوالکام را بخرد. حال باید منتظر ماند و دید که آیا سامسونگ با از دست دادن تولید چیپست های اپل می‌تواند در این بخش پیشرفت داشته باشد یا خیر.
با اف یک همراه باشید .پاسخگوی همیشه بیدار به مشکلات رایانه ای شما.