ورود به سایت

فراموشی رمز
نام‌نویسی
icon

به قفل گوشی اندروید خود اعتماد نکنید

اخیرا مطالعات نشان داده که امنیت قفل گوشی های اندروید پایین است و  الگوهای منتخب کاربران اندروید برای قفل کردن صفحه نمایش خود بسیار قابل پیش بینی و در معرض خطر است. در ادامه با اف یک همراه باشید.

 یکی از ویژگی های منحصر به فرد گوشی های اندروید پترن یا الگوهایی است که کاربران برای قفل کردن صفحه نمایش خود از آن استفاده می کنند.مطالعات اخیر نشان داده است که استفاده از الگو و یا پترن برای قفل کردن صفحه نمایش از امنیت لازم برخوردار نیست و ایمنی آن در حد رمز هایی مثل ۱۲۳۴۵ و یا ۱۱۱۱ است.براساس مطالعه پژوهشگران مشخص شد که اکثر کاربران از یک الگو مشابه برای باز کردن قفل صفحه نمایش خود استفاده می کنند، الگویی که به راحتی توسط مجرمان قابل دست یابی است..

در مطالعه ای که Marte Løge، دانشجوی دانشگاه علم و صنعت نروژ انجام داد مشخص شد  ۴۴ درصد افراد الگوی قفل صفحه نمایش خود را از بالا و سمت چپ آغاز و بیش از سه چهارم کاربران این الگو را از گوشه شروع می کنند.در این مطالعه نیز مشخص شد که ۱۰ درصد دیگر از حروف الفبایی چون C و N برای این الگو استفاده می کنند که معمولا اول اسم خود کاربران و یا معشوقه شان است.نمونه آماری این محقق ۴۰۰۰ کاربر اندروید بود که  از آن ها خواسته شده بود، سه الگوی قفل صفحه نمایش برای گوشی های اندروید خود بسازند. نتیجه این تحقیق نشان داد که اکثر افراد از الگوهایی استفاده می کنند که حداکثر با اتصال چهار نقطه و یا Node صفحه نمایش خود را باز می کردند.انتخاب تعداد پایین اتصالات بین نقاط امنیت را کاهش می دهد و هرچه این اتصال پیچیده تر و بیشتر باشد امنیت اطلاعات بیشتر است. برای درک بهتر این موضوع اگر چهار نقطه را برای الگوی خود انتخاب کنیم، حداکثر ۱۶۲۴ گزینه برای باز کردن صفحه نمایش شما وجود دارد ولی اگر ۵ نقطه انتخاب شود، این عدد به حدود ۸۰۰۰ تا می رسد. حالا با تمایل کاربران برای طراحی این الگو از چپ به راست احتمال حدس رمز صفحه نمایش بسیار بالاتر می رود.از دیگر نتایج این تحقیق، تمایل بیشتر مردان برای انتخاب الگوهای پیچیده تر و تفاوت کاربران دست چپ و دست راست در انتخاب این الگوهاست.