ورود به سایت

فراموشی رمز
نام‌نویسی
icon

تاثیر شیوه نگه داری از رایانه

تاثیر شیوه نگه داری از رایانه در کمک به افزایش طول عمر

امروزه در بازار رایانههای متفاوت از برند و شرکت های گوناگون در انواع قیمت ها موجود هستند. اگر چه نوع رایانه و برند در طول عمر و مدت زمان استفاده ی مفید از آن موثر است اما استفاده از شیوه های درست نگهداری از رایانه در افزایش طول عمر آن بسیار موثر است چرا که متاسفانه در بسیاری از اوقات استفاده ی نادرست از رایانه آن را با اشکالاتی مواجه می کند.

نکاتی مفید برای نگه داری و کمک به افزایش طول عمر رایانه

یکی از مواردی که سبب کند شدن فعالیت اجزای رایانه می نماید دمای بالای هوای محیط استفاده از آن است بنابراین همواره باید مراقب باشید که دمای هوای محیطی که با رایانه کار می کنید مناسب باشد و هوا در اطراف آن به طرز مناسبی در گردش باشد به این ترتیب که باید سعی شود که حداقل تا فاصله ای حدود ده سانتی متر از کیس رایانه چیزی قرار نداشته باشد و همین طور همواره از قرار دادن اشیا بر روی مانیتور رایانه خودداری گردد. توجه داشته باشید روی مانیتور مکان هایی برای جابه جایی هوا در نظر گرفته شده که سبب ایجاد دمای مناسب در رایانه ی می گردد و در صورتی که این اتفاق نیافتد و تعدیل دما صورت نگیرد سبب اختلال جدی در صفحه ی نمایش شما می گردد.

وجود گرد و خاک در اجزای داخلی رایانه نیز سبب کاهش عمر رایانه ی شما می شود چرا که وجود گرد و خک دمای رایانه را بالا می برد و به آن آسیب می رساند برای کمک به رفع این مشکل هر چند سال یک بار سعی کنید با کمک شیوه ای که به رایانه آسیب نمی رساند داخل آن را کاملا تمیز کنید.

در مورد شیوه نگهداری هارد رایانه ی باید همواره توجه کنید که هارد همواره به صورت افقی در کیس رایانه قرار گرفته باشد و از قرار دادن آن به صورت عمودی داخل کیس خودداری نمایید.