ورود به سایت

فراموشی رمز
نام‌نویسی
icon

شکست گوشی Samsung Galaxy S7 در تست ضد آب بودن

خیرا سامسونگ اعلام کرده بود که آخرین گوشی آن یعنی گلکسی اس ۷ یک گوشی ضد رطوبت و ضد آب است. برای اطلاعات بیشتر از این موضوع در ادامه با اف یک همراه باشید.

گواهی نامه IP68 نیز تایید کرده بود که اگر این گوشی به مدت سی دقیقه در عمق ۵ فیتی زیر آب قرار بگیرد هیچ مشکلی برایش پیش نخواهد آمد و در چنین شرایطی کافیست آن را با یک حوله خشک کنید و امورات خود را بگذرانید. اما همه چیز به این سادگی نیست. گزارشات مکرری که از مشتریان و علاقمندان به برند سامسونگ، دریافت شده حاکی از این است که گوشی شان تحت این آزمایش مورد خسارت واقع شده است و نباید این ویژگی را علنا تست کنند. شنیده شده که برخی به دنبال گرفتن یک گوشی جدید از سامسونگ هستند و برخی تنها به دریافت خسارت بسنده کرده اند.

۱

این آزمایش درست در شرایطی صورت گرفته که گوشی در عمق ۵ فوتی در یک مخزن آب قرار گرفته که فشار ناشی از این عمق به میزان ۲٫۱۲ پوند بوده است. بعد از این آزمایش که سی دقیقه به طول انجامید متوجه شده اند که خطوط سبز رنگی در بدنه نمایشگر نمایش داده شده و آب به دوربین جلو نفوذ کرده  به طوری که حباب هایی در لنز و دوربین ایجاد کرده است. زمانی که این گزارش منتشر شد، بار دیگر تست هایی صورت گرفت که این بار Samsung Galaxy S7 رفتار جدیدی از خود نشان داد. طی تست جدید، نمایشگر گوشی Samsung Galaxy S7 بعد از خشک کردن، به صورت چشمک زن یا همان خاموش و روشن شدن، به وضعیت خود ادامه داد. همچنین اینبار ورود رطوبت و حباب ها در هر دو لنز دوربین عقب و جلو مشاهده شد.سازنده هر دو گوشی Samsung Galaxy S7 و Samsung Galaxy S7 edge تحت یک گواهی نامه یکسان، مدعی است که گوشی هایش ضد آب است در صورتی که Samsung Galaxy S7 در تست و آزمایشات مربوطه  کاملا رد شده و از اعتبار خارج است. گفتنی است گواهی نامه مورد نظر مدعی است که این گوشی ها ضد گرد و غبار نیز هستند که مطمئنا اگر در این باره نیز تستی صورت بگیرد با نتایج جالبی روبرو خواهیم شد.

۱

سامسونگ بعد از شنیدن این موضوع مقاومت نکرده و حق را به مشتریان داده است. هرچند شمار گزارشات دریافتی از این مشکل، زیاد نبوده اما سامسونگ در حال بررسی موضوع و رفع نواقص است.