ورود به سایت

فراموشی رمز
نام‌نویسی
icon

پیام گوگل به کاربران فایر فاکس:دیگر نمی خواهید موتور جستجوی گوگل را انتخاب کنید؟

بنیاد فایرفاکس مدتی می شود که در مسیر سقوط قرار گرفته و در حال تلاش است تا از این مسیر خارج شود. فایرفاکس بدون شک نقش مهمی در درآمد زایی موتور های جستجو را دارد. بنابراین شرکت های مختلف همیشه در تلاش هستند تا بتوانند قراردادی را با این شرکت مبنی بر قرار گرفتن به عنوان جستجوگر پیش فرض امضا کنند.

فایرفاکس در سال ۲۰۱۴ گوگل را که مونور جسنجوی پیش فرض فایرفاکس بود تغییر داد و با یاهو، قطب دیگر دنیای جستجو قرار داد ۵ ساله ای را امضا کرد. طبق این قرار داد از سال ۲۰۱۴ تا ۵ سال آینده یاهو به عنوان موتور جستجوی پیش فرض فایرفاکس خواهد بود. و کاربران نیز توانایی تغییر این گزینه را خواهند داشت. کاربران فایرفاکس به تازگی هنگام کار با مرورگر محبوبشان پیامی ر ا مشاهده می کنند که به آن ها می گوید آیا نمی خواهید موتور جستجویتان را به گوگل تغییر دهید؟

درست است این حرکت از سوی گوگل کمی عجیب به نظر می آید. ولی باید بدانید موزیلا فایرفاکس به تنهایی ۸ درصد ترافیک جسنجو را پوشش می دهد. در سال ۲۰۱۴ فایرفاکس با کنار گذاشتن گوگل باعث شد حدود ۱۰۰ میلیارد جستجو برای یکسال از گوگل فاصله گرفته و به طرف یاهوو بروند. با این حال این کار گوگل خشم برخی کاربران را که مدعی هستند حریم خصوصی شان نقض شده است بر انگیخته است.