ورود به سایت

فراموشی رمز
نام‌نویسی
icon

پیش بینی سود ۲٫۵ میلیارد دلاری سونی برای سال ۲۰۱۵ بعد از ۷ سال ضرر مالی

سونی پیش‌بینی سود خود برای سال مالی ۲۰۱۵ میلادی را تغییر داد. این کمپانی ژاپنی پیش‌بینی کرده که در سال مالی ۲۰۱۵ سود عملیاتی ۲٫۵۲ میلیارد دلاری به دست خواهد آورد که در مقایسه با پیش‌بینی قبلی این کمپانی چهار برابر افزایش یافته است.

به گزارش رویترز و به نقل از روزنامه‌ی Nikkei، سونی پیش‌بینی خود برای کسب سود در سال مالی ۲۰۱۵ را افزایش داده است. براساس اطلاعات غیر رسمی منتشر شده، این کمپانی در سال مالی ۲۰۱۵ موفق به کسب سود عملیاتی ۲٫۵۲ میلیارد دلاری خواهد شد. در صورتی که این موضوع محقق شود، بالاترین سود کسب شده توسط کمپانی از سال ۲۰۰۸ تاکنون خواهد بود.

کسب این سود را باید در گرو فروش بالای سنسور‌های صفحه‌ی نمایش برای گوشی‌های‌هوشمند و همچنین عملکرد خوب کنسول بازی پلی استیشن ۴ دانست. بخش تولید گوشی‌های‌هوشمند سونی در این بین نقش موثری ندارد و براساس شنیده‌ها سونی در نظر دارد تا در آینده‌ی نزدیک این بخش از کمپانی را به فروش برساند.

سوددهی سونی را باید نتیجه بخش بودن برنامه‌های بازسازی اجرا شده توسط کمپنی خواند که بالاخره تاثیر مثبت خود را نشان خواهد داد. سونی می‌تواند پس از هفت سال به سوددهی برسد. دو عامل اصلی ضرردهی سونی را باید فروش پایین تلویزیون و گوشی‌های‌هوشمند این کمپانی ژاپنی خواند.

با اف یک همراه باشید.