ورود به سایت

فراموشی رمز
نام‌نویسی
icon

آموزش بالا بردن امنیت اطلاعات شخصی در فضای مجازی

در دنیای امروز، اینترنت  و فضای مجازی یکی از بخش های مهم زندگی است . اما چیزی که هست محافطت از اطلاعاتمان در فضای مجاری است . با اف یک همراه باشید تا به شما آموزش دهیم چگونه از اطلاعات شخصی تان در فضای مجازی محافظت کنید.

 

۱- از ضد ویروس، ضد ابزار جاسوسی و دیوار آتشین استفاده کنید

وب گردی بدون استفاده از این برنامه ها به معنانی دعوت نامه برای هکر ها و ارسال کنندگان هرز نامه ها است. داشتن چنین برنامه های بر روی رایانه، شما را در برابر تهدید های بسیاری محافظت می کند و همیشه این برنامه ها را به روز نگهدارید. دیوار آتیشن یا Firewall‌می توایند به صورت نرم افزاری یا سخت افزاری از شما در برابر حمله افراد ناشناس و مزاحم دفاع کند.

۲- اشتراک گذاری فایل در شبکه های عمومی را خاموش کنید

این کار فایل های شخصی شما را در شبکه های بیشیم عمومی به اشتراک نمی گذارد و کسی اجازه نخواهد داشت که به فایل های شما دسترسی داشته باشد. برای اینکار وارد Sharing Center ویندوز شوید و از آنجا اشتراک گذاری را خاموش نمایید.

۳- مودم خود را ایمن کنید

تقریبا در تمام خانه ها یک مودم بی سیم وجود دارد که رایانه ها و گوشی های هوشمند را به اینترنت متصل می کند. داشتن یک شبکه بیسیم راحت است اما وسایل شما را آسیب پذیر می کند. نام مودم خود را از نام پیش فرض تغییر دهید و یک اسم منحصر به فرد که نشان دهنده مدل مودم شما نباشد، انتخاب کنید. برای مودم خود یک رمز عبور قوی انتخاب کنید،‌چیزی که به سادگی قابل حدس نباشد. از پروتکل امنیتی WPA و یا WPA2 استفاده کنید. این ها از WEP امنیت بیشتری دارند. ورود میهمان به مودم را غیر فعال کنید.(Guest log in)
۴- همیشه حواستان به HTTPS‌ باشد

پروتکل HTTPS یک کانال ایمن می باشد که ارسال و دریافت اطلاعات به صورت کد گذاری شده انجام می شود. زمانی که آدرس سایتی با HTTP شروع شود یعنی تبادل اطلاعات کد گذاری نشده ارسال و دریافت می شود. حتی اگر کانکشن از جنس HTTPS  باشد، باز هم احتیاط کنید و به هر سایتی وارد نشوید.

۵- -فایل های خود را از منابع قابل اعتماد دانلود کنید
زمان دانلود فایل یا برنامه تنها از سایت هایی که رتبه بالایی دارند و شناخته شده و معتبر می باشند استفاده کنید. در زمان دانلود مراقب فایل های اضافه ای که بعضی از سایت ها بار گذاری می کنند و شما دانلود می کنید باشید.این فایل ها معمولا تروجان، ابزار جاسوسی و بدافزار هستند. زمانی که به یک سایت شک دارید،‌نام آن را با واژهSCAMدر گوگل جستجو کنید تا اگر مشکلی باشد بتوانید آن را ببینید.

امیدورام از این مقاله استفاده ی بهینه رو برده باشید.