ورود به سایت

فراموشی رمز
نام‌نویسی
icon

آموزش تصویری کانفیگ کردن مودم D-Link

۱-آدرس IP پیش فرض این مودم ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ و Subnet Mask آن ۲۵۵٫۲۵۵٫۲۵۵٫۰ است. این مقادیر قابل تغییر است اما در این راهنما ما از مقادیر پیش فرض جهت تنظیم استفاده می کنیم. تنظمات IP کارت شبکه متصل شده را برای اتصال صحیح تنظیم کنید، اگر از نحوه این کار اطلاع ندارید به لینک زیر مراجعه کنید.

۲-تنظیم این مودم توسط یک مرورگر وب انجام میشود و در هر سیستم عاملی امکانپذیر است. آدرس مودم را در مرورگر خود وارد کنید:

۲۰

۳-بعد از چند لحظه پنجره جدیدی باز شده که از شما Username و Password مودم را درخواست می نماید این مقادیر بصورت پیش فرض (admin و admin)بصورت حروف کوچک است. آنها را وارد کرده و روی دکمه OK کلیک کنید.

۲۱

توجه:
الف. این Username و Password را با Username و Password ی که ISP به شما داده اشتباه نگیرید.
ب. اگر صفحه درخواست Username و Password ظاهر نشد به به معنی این است که یا شما تنظمات کارت شبکه مناسبی ندارید که باید آنها را بازبینی کنید و یا روی مروگر شما پ ر و ک س ی تنظیم شده که باید در اینترنت اکسپلورر به منوی Internet Option و سپس به Connection و سپس در قسمت Lan Setting رفته و تیک آیتم Using P r o x y را برداشته و OK کنید.

۴- بعد از ورود موفق به صفحه تنظمیات مودم را بصورت زیر مشاهده می کنید:

۲۲

۵-روی Advanced Setup و سپس Layer 2 Interface کلیک کرده و در صفحه ظاهر شده روی ADD کلیک کنید:

۲۳

۶- در این صفحه مقادیر VPI و VCI را در فیلد های مربوطه وارد کنید، باقی آیتم ها مانند شکل زیر باید باشد روی دکمه Apply/Save کلیک کنید. مقادیر VPI و VCI برای هر ISP ممکن است متفاوت باشد مقادیر متداول آن در ایران ۰ و ۳۵ برای اکثر سرویس دهنده ها و ۰ و ۵۹ برای پارس آنلاین است. اگر از این مقادیر مطمئن نیستید از ISP خود سوال کنید.

۲۵

۷ – شکل زیر نمایش داده خواهد شد:

۲۶

۸-در منوی سمت چپ و قسمت Advanced Setup روی WAN Service کلیک کنید تا شکل زیر را مشاهده کنید سپس روی Add کلیک کنید.

۲۷

۹ – روی Next کلیک کنید.

۲۸

۱۰- سپس شکل زیر را مشاهده می کنید. در این صفحه در قسمت Select WAN Service Type گزینه PPP Over Ethernet را انتخاب و روی Next کلیک کنید.

۲۸-۱

۱۱-در این صفحه اطلاعات (Username و Password) مربوط به سرویس اینترنتی را که خریداری کرده اید در فیلد های PPP Username و PPP Password وارد کنید باقی آیتم ها را مانند شکل تنظیم کنید. سپس روی Next کلیک کن.

۲۹

۱۲-در این صفحه فقط روی Next کلیک کنید

۳۰

۱۳-سپس در صفحه بعدی گزینه Select DNS Server Interface from available WAN Interface را انتخاب و روی Next کلیک کنید.

۳۱

۱۴-حال روی Apply/Save کلیک کنید.

۳۲

۱۵- سپس نوبت تنظیمات وایرلس شماست. در منوی سمت چپ رو آیتم Wireless و سپس Basic کلیک کنید. در این صفحه اگر می خواهید وایرلس مودم شما فعال باشد گزینه Enable Wireless را تیک بزنید و در قسمت SSID نامی را برای شبکه بیسیم خود برگزینید سپس در پایین صفحه روی Apply/Save کلیک کنید.

۳۳

۱۷-اکنون یک کار مهم دیگر باقی مانده که آن تنظیم رمز روی وایرلس آن است تا تنها افراد مجاز قابلیت استفاده از وایرلس این مودم را داشته باشند. برای این کار در منوی سمت چپ روی Security کلیک کرده و در قسمت Network Authentication از لیست موجود می توانید انواع سیستم های رمز گذاری وایرلس را انتخاب کنید. در این قسمت به صورت پیش فرض رمزگذاری وایرلس مودم غیر فعال است (None انتخاب شده است) آنرا به WPA Personal تغییر دهید، سپس در قسمت WPA/WAPI Passphrase یک رمز بین ۸ تا ۶۳ کارکتری وارد کنید (این رمز را برای مواقعی که با دستگاه های وایرلس مانند نوت بوک به مودم متصل میشوید به خاطر داشته باشد) و پس رو دکمه Apply/Save پایین صفحه کلیک کنید

۳۴

تنظیمات مودم به پایان رسیده است. یک بار مودم را خاموش روشن کنید پس از حدود ۲ دقیقه چراغ Internet مودم به رنگ سبز روشن میشود که نشاندهنده اتصال صحیح به اینترنت است. در صورت وجود مشکل در اتصال به اینترنت مجددا مراحل بالا را با دقت تکرار کنید.