ورود به سایت

فراموشی رمز
نام‌نویسی
icon

آموزش خروجی گرفتن از ادیوس Eduis

در این قسمت آموزش میخواهیم که  تنظیمات خروجی روی DVD و BlueRay رو توی ادیوس ۶٫۵ انجام دهیم که احتمالاً برای خیلیها کار رو راحت میکنه. البته تفاوت این اعمال در بین ادیوسها خیلی ناچیزه و با کمی کار میتونید به راحتی همه چیزو یاد بگیرید. هنوز دیده میشه که برای خروجی فیلمهای ادیوس از نرم افزارهایی مثل pro coder استفاده میشه که در خیلی از مواقع مشکلاتی رو برای تدوینگران ایجاد میکنه. مشکلاتی مثل تغییر سایز تصویر خروجی از ۱۶:۹ به ۴:۳ که مشکل بزرگیه، البته این مساله از تنظیمات این نرم افزار قابل حله. در صورتی که خروجی گرفتن از طریق ادیوس هم راحت تره و هم اینکه امکان ایجاد منو و تراکهای مجزا رو میده. حالا مراحل ایجاد منو و رایت DVD رو شروع میکنیم.

۹۴

حال با رفتن به burn to disc یا کلید میانبر Shift+F11 وارد تنظیمات رایت دی وی دی شوید.

 

 

۹۵

 

در تب Basic میتونید نوع دیسک یعنی DVD یا BlueRay رو انتخاب کنید. گزینه بعدی مربوط به فرمت رایت میباشد. گزینه بعدی رو میتونید در صورت نیاز نداشتن به منو از تیک no menu استفاده کنید که در این صورت تب های Style و Edit غیر فعال خواهند شد.

 

 

 

 

 

 

 

۹۶

 

در تب بعدی (Movie) در قسمت سبز رنگ شکل بالا حجم فایل را درون DVD نشان میدهد که بهترین حالت حجم زیر ۹۶ درصده. حتی خود ۹۶ درصد هم ممکنه مشکلاتی رو بعد از رایت در پی داشته باشه. البته خود ادیوس حجم فیلمها را در صورت بیشتر بودن به ۹۶ میرسونه ولی کمتر بهتره. در این حالت در حدود ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه فیلم با کیفیت ایده عال درون DVD جای میگیرد. زمان بیشتر از این باعث افت کیفیت میشه.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۹۷

 

 

با برداشتن تیک Automatic تنظیمات مربوط به کیفیت تصویر و صدا فعال میشه. در قسمت Stram دو گزینه CBR و VBR قرار داره.

VBR بالاترین حد و پایینترین حد کیفیت رو بر اثاث bitrate مشخص میکنه. به شکلی که در صحنه های کم جنب و جوش و خلاف اون اکتیو از بیت ریتهای مختلفی استفاده می کنه.

CBR تک بیت ریت انتخابی شما رو که بالاترین حد اون برای DVD تقریباً ۹٫۵ هست رو در سراسر فیلم اعمال میکنه که خود من ترجیحاً از این گزینه استفاده میکنم. البته باید این رو هم در نظر داشت که بیت ریت بیشتر یعنی حجم بیشتر و حجم بیشتر یعنی زمان کمتر بر روی DVD.

قسمت Audio هم مربوط به تنظیمات صدا میشه که من نمیخوام در اینجا به اون بپردازم.

با بیرون اومدن از این قسمت به منوی اصلی گزینه های add files و add sequence قرار دارد که از طریق آنها میتونید فایل و سکانس مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید.

با اف یک همراه باشید پاسخگویی همیشه بیدار به مشکلات رایانه ای شما.