ورود به سایت

فراموشی رمز
نام‌نویسی
icon

آموزش فعال کردن کیبورد لپ تاپ بعد از نصب ویندوز ۱۰

همراه ما باشید تا به شما بگوییم چطور می توانید کار نکردن برخی از کلیدهای کیبورد در ویندوز ۱۰ را حل کنید.یکی از مشکلات رایجی که پس از نصب ویندوز ۱۰  در لپ تاپ وجود دارد ، از کار افتادن کلیدهای Function و یا Numeric کیبورد می باشد ، برای حل این مشکل با اف یک همراه باشید.

کلیدهای Function کلیدهای معروف به F در بالای صفحه کلید و کلیدهای Numeric نیز کلیدهای عددی در سمت راست صفحه کلید هستند. یکی از مشکلات شایعی که بسیاری از کاربران استفاده‌ کننده از لپ‌تاپ پس از نصب ویندوز ۱۰ با آن رو‌به‌رو شده‌اند کار نکردن کلیدهای Function و یا Numeric کیبورد است. کلیدهای Function کلیدهای معروف به F در بالای صفحه کلید و کلیدهای Numeric نیز کلیدهای عددی در سمت راست صفحه کلید هستند.این مشکل بیشتر در لپ‌تاپ‌های Asus و Toshiba مشاهده شده است. اما برخی مدل‌های لپ‌تاپ‌های Sony و Acer نیز چنین تداخلی را پس از ارتقا به ویندوز ۱۰ تجربه کرده‌اند. حتی با وجود نصب به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۰ نیز این مشکل برقرار است. اما با این وجود راه حلی ساده برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد و آن حذف درایورهای پیش‌فرض نصب‌شده و نصب درایور منتشر شده توسط سازنده‌ی لپتاپ است.

۱بدین منظور ابتدا روی دکمه‌ی Start کلیک کنید.

سپس بر روی Settings کلیک کنید.

درون اپلیکیشن Settings بر روی System کلیک نمایید.

۲

اکنون بر روی Apps & features کلیک نمایید.حال در لیست برنامه‌های موجود در سمت راست، Synaptics pointing Device را یافته و پس از انتخاب آن بر روی Uninstall کلیک کنید تا حذف گردد.اکنون یک‌بار ویندوز را از نو راه‌اندازی نمایید.در صورتی که بعد از راه‌اندازی مجدد ویندوز باز هم مشکل برقرار بود به سایت سازنده‌ی لپتاپ مراجعه کرده و درایور مخصوص برای لپتاپ خود را دانلود نموده و نصب نمایید.