ورود به سایت

فراموشی رمز
نام‌نویسی
icon

در صورت هک شدن تلگرام چه کارهایی باید انجام دهیم؟

با تلگرام هک شده چه کنیم؟

F1 به شما پاسخ میدهد. همانطور که تکنولوژی باعث راحتی خیلی از کارهای ما در زندگی روزمره شده است نا امنی هایی را هم ایجاد کرده است. برنامه هایی از قبیل telegram اطلاع رسانی را بسیار راحت کرده است. اما به دنبال همین راحتی مشکلاتی را بوجود آمده است. هک شدن تلگرام باعث بسیاری از دردسرهای اجتماعی و موقعیتی و حتی مالی شده است.

گوشی در دستتان است و از طرف شرکت تلگرام برای شما کد امنیتی ارسال میشود، بالفرض شما بی تفاوت از کنار ارسال این پیام میگذرید و پیام دومی از طرف شرکت تلگرام برای شما ارسال میشود. محتوای متن مبنی براینکه کد امنیتی را برای ما ارسال کنیددر غیر این صورت شرکت تلگرام شماره شما را از سرور مرکزی حذف خواهد کرد. کد را ارسال میکنید و تلگرامتان هک میشود.

 

هکر میتواند به دو صورت عمل کند:

۱٫هکر به صورت نامحسوس تلگرام شما را هک کرده و میتواند با contact شما پیام رد و بدل کند،با پاک کردن پیام ها هیچ ردی از خود باقی نمیگذارد. در لیست گفت وگو خود بادیدن You are typingاز هک تلگرامتان مطلع میشوید، بی درنگ مسیر زیر را طی کنید:

setting>privacy and security>active sessions>terminate all other sessions،حال تلگرامتان در تمام دستگاه های دیگرlog out میشود.

۲٫هکر بعد از هک تلگرامتان برای حساب شما pass code بگذارد. حال دسترسی شما به تلگرامتان بسته شده است، و برای ورود به تلگرامتان کد امنیتی شش رقمی را میخواهید. در اینصورت مسیر مقابل را طی کنید:

(setting>Apps>Download>Telegram>Clear Data(android

(setting>general>usage>show all apps>telegram>delete app(iphone  بعد از طی کردن این مسیر برنامه Telegram را یک بار دیگر نصب کنید،start massaging انتخاب کنید،تلگرام پیامکی مبنی بر کد برای شما ارسال خواهد کرد، بعد از وارد کردن کد مورد نظر telegram برای دومین بار از شما password میخواهد، گزینه forgot password را بزنید پجره ای که در آن ایمیلی درج شده است باز میشود، که باز با دوحالت مواجه خواهیم شد:

ایمیل درج شده مال خودتان باشد پس از ok کردن به حساب ایمیل خود بروید و کدی که تلگرام به ایمیلتان فرستاده را در قسمت password وارد نمایید.وارد حساب تلگرام خود خواهید شد.مسیر مقابل را طی کنید:setting>privacy and security>active sessions>terminate all other sessions تلگرامتان برای دستگاه های دیگر log out میشود.

ایمیل درج شده مال خودتان نباشد پس از ok کردن having trouble accessing your email pe*******e@gmail.com را انتخاب کنید، ok کنید، هرآنچه که در تلگرامتان داشته اید پاک میشود. با انجام این مرحله تلگرامان در دستگاه های دیگر log out میشود.

راه های جلوگیری از هک تلگرام

هیچگاه کد هایی را که شرکت تلگرام برایتان ارسال میکند به هیچ کجا ارسال نکنید.

دومین کاری که باید انجام دهید قابلیت تایید دو  مرحله ای حساب تلگرامتان است.

با این دو روش امنیت حساب telegram خود را بالا ببرید.

 

        نوشته شده توسط :   پگاه زارع