ورود به سایت

فراموشی رمز
نام‌نویسی
icon

چگونه میتوانیم اینترنت۴G ایرانسل خود را فعال کنیم ؟

در این مطلب قصد داریم ، شیوه‌ی فعالسازی اینترنت ،نسل چهارم ۴G، LTE ایرانسل، و استفاده از این سرویس را برای شما توضیح دهیم . در ادامه با اف یک همراه باشیذ .

 

 با توجه به این که اینترنت ۴G از کیفیت بیشتری نسبت به ۳G برخوردار است بسیاری از کاربران به آن تمایل بیشتری نشان می دهند اما فعال سازی آن محدودیت هایی دارد که برای ۳G وجود ندارد.اول اینکه باید سیم کارت شما قابلیت پشتیبانی از ۴G را داشته باشد. بدین منظور یا باید سیم کارت خود را تعویض کنید یا سیم کارت جدیدی خریداری کنید که از این ویژگی پشتیبانی می کند.

۱

برای فعال سازی اینترنت ۴G باید گام های زیر را طی کنید:

ابتدا کد خاص ایرانسل را شماره گیری کنید. این کد به ترتیب  از راست به چپ به صورت زیر است:

*۱۳۰*۳*۶ #

با ارسال این کد، یک پیام configuration message برای شما ارسال می شود که باید تنظیمات لازم و ارائه شده در آن را ذخیره سازی کنید و یا اینکه نصب کنید.( دستورات در پیام قابل مشاهده است )

بعد از این یک پیام برای شما ارسال می شود که باید یک کد مشهور همیشگی به صورت ۱۲۳۴ در پاسخ به آن وارد کنید. بعد از این کار سیستم شما قابلیت استفاده از GPRS را خواهد داشت.

اگر بخواهید به طور دستی تنظیمات جی پی آر اس را انجام دهید باید مسیر زیر را طی کنید:

Menu> Settings> Wireless and network > Mobile networks > Access Point Names > Menu >Add New Apn

تا قبل از ایجاد apn جدید تنظیمات لازم، به صورت ساده و واضح در مطلب روش فعال سازی اینترنت ۳G ایرانسل آموزش داده شده است.

بعد از این برای ایجاد APN جدید باید ۴ گزینه را با دقت پر کنید:

تنظیم اینترنت 4G

بعد از وارد کردن این ویژگی ها کافیست از منو ها گزینه ذخیره یا SAVE  را بزنید.حالا در لیست پروفایل ها اگر آنچه شما ایجاد کرده اید با نام Irancell-GPRS نمایش داده می شود تمام مسیر را درست انجام داده اید.