ورود به سایت

فراموشی رمز
نام‌نویسی
icon

نحوه اضافه نمودن فارسی در ویندوز ۷٫

وقتی که شما ویندوز Seven را نصب می کنید، به طور پیشفرض زبان سیستم عامل به صورت انگلیسی خواهد بود. یعنی نوشتن در محیط اینترنت، آفیس، نامگذاری فایل ها و… فقط به زبان انگلیسی امکان پذیر خواهد بود. در این آموزش می خواهیم روش فارسی نویسی در ویندوز ۷ را بررسی کنیم. با F1 همراه باشید.
در گوشه پایین صفحه روی دکمه ی (Start) کلیک کرده و از منوی استارت به بخش Control Panel بروید. از منوی کنترل پَنل، ایکون کره زمین و ساعت روی عبارت Change keyboards or other methods کلیک کنید پنجره جدید باز شود.

۰۱
پنجره جدید شامل چند زبانه (Tab) می باشد. روی زبانه ی Keyboards and Languages کلیک کرده و سپس روی دکمه ی Change Keyboards کلیک کنید.

۰۲

پنجره ی Text services and Imput Languages باز می شود. زبانه ی Genral را انتخاب کنید. مشاهده می کنید در بخش Installed serviced فقط واژه US نوشته شده یعنی سیستم عامل شما فقط برای نوشتن زبان انگلیسی آمادگی دارد. برای افزودن قابلیت فارسی نویسی در ویندوز روی دکمه ی Add کلیک کنید.

۰۳

اکنون فهرستی از زبان های مختلف روبروی شما قرار گرفته است. گزینه ی Persian را پیدا کرده و روی علامت مثبت کنار آن کلیک کنید، باز هم روی علامت مثبت کنار عبارت Keyboard کلیک کنید، حالا تیک گزینه ی Persian را بزنید و در آخر روی OK کلیک کنید. حالا مشاهده می کنید که زبان فارسی (Persian)نیز به قسمت Installed services اضافه شده است.

۰۴

۰۵

حالا تمام پنجره های پیشین را تایید کنید (روی OK کلیک کنید) تا سیستم عامل شما دارای قابلیت فارسی نویسی شود. از این به بعد با کلید های ترکیبی Shift + Alt می توانید هم انگلیسی بنویسید و هم فارسی.

با F1 همراه باشید . پاسخگویی همیشه بیدار به مشکلات رایانه ای شما.